Využití mobilheimu

V čem se liší mobilní dům, od jakékoliv pevné stavby je absolutní absence základů. Mobilní domy, ty nejjednodušší se ustaví pouze podepřením a vyrovnáním do roviny. Mají stálý podvozek, na kterém jsou schopny stát, léta letoucí. Modernější domy se jeřábem usadí na předem připravené, betonové paky, či dřevěné pražce. V obou případech je usazení mobilního domu na pozemku otázkou pár minut, maximálně hodin.

Usazování mobilheimu

Mobilní domky lze pořídit i za pár desítek tisíc. Pokud chcete, ale dům pro opravdové bydlení počítejte s investicí v řádu statisíců až milionů. Za ty peníze však získáte poměrně luxusní bydlení, které snese srovnání s pevnými klasickými domy.

Dům, nebo domek na kolečkách ale nemusí nutně a vždy sloužit jen jako bydlení. Má nepřeberné možnosti využití. Postavíte si jej na svou zahrádku. Získáte zázemí, ve kterém se můžete skrýt před nepohodou, nebo odpočívat po vyčerpávající práci na zahradě. A můžete v něm i přespávat ve slušném a pohodlném prostředí.

Mobilní dům se bezvadně hodí i jako alternativní ubytování pro turisty v rekreačním areálu, nebo autokempu. Tím, že je zcela vybaven, si majitel takového kempu může za přespání v mobilním domku od turistů žádat vyšší cenu, navíc mohou působit i docela esteticky.

Mobilní dům lze rovněž použít tam, kde se využívají klasické stavební buňky. Může v ní sedět ostraha areálu, nebo může posloužit jako zázemí pro dělníky. Jen se z ložnic vynesou postele a rozmístí se v nich šatní skříňky.

interiér

Od toho není daleko i stabilní kancelář. Mobilheimy poskytují dost prostoru na to, aby se v nich dalo vytvořit příjemné, a dá se bez zaváhání říci, i luxusní prostředí pro různá obchodní jednání a zároveň pracovní prostředí pro dva až tři pracovníky.

V nekončící řadě, lze proměnit mobilní dům i na salon krásy, či kadeřnictví. Samozřejmě těmito službami toto nekončí. Je to příležitost pro maséry, krejčové a vůbec všechny podnikatele, kteří potřebují pro styk se svými zákazníky menší prostor a také nějaké zázemí.