Jak ušetřit na elektřině?


http://arnika.org/nenechavejte-svuj-strom-bez-dohledu margin-left:0cm“>Jak tedy můžeme ušetřit na elektřině? Zkuste se podívat na naše tipy.

Přemýšlejte úsporně

Osvojte si návyky, které vám pomůžou ušetřit energii. Možná se vám to bude zdát jako maličkosti, ale když se nad tím zamyslíte, možná si ani neuvědomujete, jak moc energií občas plýtváte. Pokud odejdete z místnosti, zhasněte za sebou všechny světla. Odnaučte se usínat u zapnuté televize. Nabíječky na mobil hned po skončení nabíjení vytáhněte ze zásuvky. Nenechávejte běžet počítač celý den, ale pokud na něm nepracujete, alespoň ho přepněte do režimu spánku. Pokud odjíždíte ze svého domu na delší dobu, vytáhněte spotřebiče ze zásuvky, včetně lednice, kterou nezapomeňte předtím vyklidit.

elektřina

Porovnávejte ceny energií

Na internetu je k dispozici spoustu srovnávačů nabídek dodávky elektrické energie. Jednou za čas si je zkuste porovnat, či se optat přímo na pobočkách jednotlivých dodavatelů, a můžete se pokusit najít si výhodnější podmínky dodávky elektřiny.

Zkontrolujte si svůj tarif

Možná to ani nevíte, ale některé tarify nabízejí sníženou cenu za elektřinu využívanou v nočních hodinách. Pokud tomu tak je i u vás, můžete si rozvrhnout energeticky náročné činnosti, jako praní či myčku nádobí do časů, kdy je tarif za elektřinu nižší. Ne u každého je to samozřejmě možné z časových důvodů, ale pokud by vám to nečinilo problém, můžete výrazně ušetřit.

Elektika

Alternativní dodání elektřiny

Zkuste se stát nezávislými na dodávce elektřiny a vyrábějte si svou vlastní. Jak na to? Nechte si domů nainstalovat fotovoltaickou elektrárnu, která dokáže vyrábět elektřinu ze sluneční energie. Pravděpodobně se vám nepodaří tímto zdrojem pokrýt veškerou vaši potřebu elektřiny během roku, i s ohledem na počasí, ale můžete dosáhnout úspor až 50 %. Jedná se navíc o ekologický způsob tvorby energie. Fotovoltaika Brno vám poskytne ty nejlepší služby v této oblasti za příznivé ceny.