Těžká technika

Vždycky mě zajímala letadla a všechno okolo. Protože můj děda se taky zajímal o letadla a dříve chtěl být pilot. Takže jsem si řekla, že bych taky někdy chtěla vidět různá letadla pohromadě, třeba navštívit nějaké pěkné museum. A když se tohle dozvěděl můj dědeček, že bych si přála vidět různá letadla, tak mi řekl, že se mnou do nějakého krásného muzea, kde jsou letadla, pojede. Byla jsem opravdu ráda a byla jsem nadšená z toho, že konečně uvidím to, co má rád i můj dědeček a já. Bohužel se dědečkovi ale nepodařilo být to, aby mohl pilotovat letadlo, aby mohl být pilot.

Letadel se bojím.

Nevím proč, ale dědeček se o tomhle vůbec nechtěl bavit, asi na to měl špatné vzpomínky. Letadla jsou krásné stroje, které jsou určitě velice složité vyrobit a navrhnout. A je to taková těžká a složitá technika, která převáží nejenom lidi, ale taky různé zboží. Abych se vám přiznala, tak letadlem, tímto úžasným strojem, jsem letěla samozřejmě jenom dvakrát. A to byla cesta do Itálie tam a zpátky. A řeknu vám, že už opravdu nikdy nechci jezdit tímto strojem. I když je to skvělá technika a opravdu si toho cením a mám z toho respekt, tak se stále bojím, že to letadlo se mnou spadne a zřítí se dolů. 

Vlak je bezpečnější.

A chápu, že tato letadla vyrábí opravdu proškolení profesionálové, kteří tomu rozumí, ale víte, je to lidský faktor. Člověk není neomylný a není dokonalý tvor. Nikdy nevíte, co se může stát v letadlem. Protože je to technika a je to stroj. To znamená, že to není dokonalé a že to taky může dopadnout někdy špatně, takže jsem si řekla, že raději pojedu někam na dovolenou, tam, kam se dá jet autem anebo vlakem anebo autobusem. Já se dokonce bojím jezdit taky lodí, takže nejraději cestuji vlakem, tam je to takové více bezpečnější a je to hlavně rychlejší. A jak nejraději cestujete vy? Co třeba auto nebo letadlo?