Sedací vaky nejsou jen pro děti

Někteří lidé se mohou stále domnívat, že sedací vak Beanbag je jen dětskou hračkou, a že patří maximálně do dětského pokoje. Tento názor byl možná snadno obhajitelný dříve, před dvaceti, třiceti lety, kdy na trhu převládal nábytek klasický, s molitanovými sedáky a opěradly, a kdy se žilo více „konzervativně“. Tehdy bylo také zvykem zařizovat obývací pokoje ve stylu „pohovka – konferenční stolek – dvě křesla naproti a za křesly obývací nábytková stěna od podlahy až ke stropu. Naštěstí se od tohoto trendu ustoupilo a nábytek v obýváku se zúžil na stolek pro TV a pár dekorativních předmětů. Můžeme však jít ještě dál a vybudovat užitný prostor tak, aby nebyl pouhým skladištěm věcí.

hnědý sedací vak

Mějte v obývacím pokoji více prostoru – co takhle si obývák zařídit jinak? Televizi (pokud ji vůbec máte, jsou lidé, co se bez ní zcela obejdou) byste mohli obklopit květinovou stěnou tak, že instalujete rostliny na několik dřevěných podstavců a rozmístíte je libovolně od podlahy až do horních partií, aby vytvořily dekorativní prostor. Kombinace dřeva a zelené barvy listů, případně barevných květů, vytvoří v místnosti mnohem příznivější atmosféru, kterou můžete doplnit sedacími vaky v pastelových barvách. Dnes se vaky vyrábí i s nylonovými potahy, které jsou příjemné na dotek, dobře se udržují v čistotě, mají pogumovanou vnitřní část a otvor pro možnou výměnu vnitřní výplně.

olivově zelený sedací vak

V obývacím pokoji tak může být třeba jen konferenční stolek, dva velké sedací vaky Duo, televizor, pokud na něm trváte, a dvacet krásných pokojových rostlin. Namísto televizoru můžete prostor doplnit akváriem, je na něj mnohdy hezčí podívaná, než na to, co se odehrává v televizních zprávách.

Čím prostornější obývací pokoj bude, tím lépe tu bude proudit energie, a k tomu může přispět i pohodlí sedacích vaků, které se dovedou lépe přizpůsobit tvaru lidského těla, než klasické sedací soupravy.