Rozhýbejme se dámy!

Kolem padesátky máme již pomalejší metabolismus, to ovšem neznamená, že musíme být „oplácané“. Být fit v tomto věku není jednoduché, ale jde to!

cyklistka s taškami

Bez pohybu to nepůjde

Mnohé ženy řeší nadváhu tím, že prostě jedí hodně málo. Je to hodně nešťastné řešení. Přinese jen krátkodobý efekt a pak je to s váhou obvykle ještě horší. Navíc odpírat si trochu toho „sladkého dopingu“ (třeba ve formě dobré čokolády) by v tomto fyzicky i psychicky hodně náročném období života byla věčná škoda! Když pohybem něco kalorií spálíme, můžeme si občas něco dobrého na zub a nervy dát.

dvě lyžařky

Začneme pomalu

Hlavně ty z nás, co se dosud moc nehýbaly, musí začít pomalu a opatrně. Pro začátek stačí prostě víc chodit pěšky. Každý krok je dobrý! Vyhýbáme se výtahům a eskalátorům. Například v obchodních centrech toho můžeme pěšky nachodit opravdu dost. Z počátku to pravděpodobně bude vypadat namáhavě, ale jde o zvyk. Po nějaké době je to samozřejmost, vždyť chůze je pro člověka pohyb nejpřirozenější!

Vybereme sport, co nás baví!

Když máme za sebou „první krůčky“ k pohybu, je na čase vybrat vhodný sport. Jaký to je? Především takový, co nás baví a zůstaneme tak u něj. Nemá cenu se trápit a přemáhat s něčím, co nás prostě „nebere“. Sportovní aktivita má smysl, pokud ji provádíme pravidelně a dlouhodobě!

žena na kajaku

Co zatočí s tukem nejlépe

Tukové polštářky nejlépe odbourává taková pohybová aktivita, u které se dostaneme na tepovou frekvenci 110 až 130 tepů za minutu. Samozřejmě je to věc dost individuální. Je závislá na našem zdravotním stavu a celkové kondici. Orientačně lze doporučit takový pohyb, u kterého můžeme zároveň s někým bez velkého zadýchávání mluvit. Pak budeme pravděpodobně na pro nás ideální „tepovce“. Vhodné jsou sporty vytrvalostní. Můžeme jezdit na kole či rotopedu, plavat nebo provozovat nordic walking. Dobré jsou i sporty míčové či turistika. Na výlety a delší svižné procházky můžeme vytáhnout rodinku. Bezva trenéři jsou naši pejsci!