Předejděte syndromu vyhoření

Většina lidí se snaží žít zdravým životním stylem, stravuje se zdravě, chodí cvičit i relaxovat, ale co když v práci se bojíme o své pracovní místo, a proto neumíme říct ne, a ještě k tomu máme nadřízeného, který toho umí náležitě využít? Najednou zjistíme, že místo, abychom byli na hodině jógy, sedíme ještě v 20 hodin v kanceláři a děláme práci za někoho, kdo svou práci nestíhá, nejen, že pracujeme, abychom si vydělali peníze, ale nejsme otroci, také si zaděláváme na pořádné zdravotní problémy, jednoho dne se může stát, že prostě z postele nevstaneme, a představa dojít do práce bude vypadat jako scéna z sci-fi filmu.
podnikavá žena
Syndrom vyhoření se totiž plíží pomalu a nenápadně, ale udeří potom plnou silou.

V dnešní době získat práci, navíc dobře placenou, jako bonus Vás ještě k tomu baví, to je jako výhra v loterii, proto není divu, že ze začátku elán a nadšení jsou na místě, snažíte se na začátku ukázat a dostat ze sebe to nejlepší, ale pokud začnete řešit i věci nad rámec Vašich pracovních povinností, už tady si zaděláváte na problémy, pamatujte si, že šéf si toho všimne velmi rychle, a najdou se mezi nimi takoví, kteří toho umí náležitě využít, tím pádem se toho na Vás může „valit“ čím dál tím víc.

Ať už nastoupíte kamkoli do zaměstnání, je dobré si tohle ujasnit se šéfem hned od začátku, ve smlouvě jistě máte náplň Vaší práce, při podpisu smlouvy si dejte pozor, aby tam byla přesně definována, samozřejmě v dnešní době, kdy je někdy těžké práci vůbec sehnat, se může stát, že budete pracovat za nemocné kolegy, ale právě už při podpisu smlouvy trvejte na tom, aby v ní bylo uvedeno i finanční ohodnocení „navíc“.
Musíte být stejně sebevědomým člověkem, jakým jste jistě doma nebo mezi přáteli, vystupujte tak i v zaměstnání, pokud jednou uděláte automaticky spoustu práce za kolegy bez patřičné odměny, příště už za Vámi přijde šéf automaticky. Pamatujte na to, že kromě práce máte také osobní život, na který potřebujete energii.
bruneta u notebooku
Pokud je tedy ve Vašem zaměstnání hromada práce, která ale s Vaší náplní práce vůbec nesouvisí, a Vy máte být v pět hodin odpoledne na hodině jógy, jděte na ní, pokud máte zaplacený wellness víkend, jeďte.
Jestliže se snažíte žít zdravým životním stylem, a v práci se přepínáte, nijak Vás zdravý životní styl v tom případě nezachrání, únava a vyčerpání se na Vašem organismu podepisují velmi negativně a jednoho krásného dne Vám tělo může prostě vypovědět službu, pamatujte, že zdraví máte jen jedno a neobětujte ho proto ani práci, která Vás sice živí, ale jste v ní nahraditelní.