Podle čeho si vybrat myčku na nádobí?

Myčka na nádobí v dnešní době už rozhodně není pouze kuchyňský doplněk, který by si mohli dovolit pořídit pouze ti nejbohatší, ale naprosto běžná součást vybavení kuchyně. Existuje však velké množství myček na nádobí od různých výrobců a tak může nastat problém s výběrem. A to je důvod, proč vznikl tento článek. Na následujících řádcích se můžete dočíst, podle jakých kritérií si myčku vybrat.
nádobí nad myčkou

Velikost je základ

Co se týče myčky, na velikosti rozhodně záleží. Jednak musíte mít dostatečně velkou kuchyň, aby se vám tam vůbec vlezla, za druhé musíte při její koupi přemýšlet i nad počtem členů v domácnosti. Pokud bydlíte sami nebo jen v páru, příliš velkou myčku potřebovat asi nebudete, ale pokud máte dvě a více dětí, raději si, budete-li na to mít finance a místo, pořiďte robustnější typ, do kterého se vleze více nádobí.
hrníček v myčce

Chytrost

Velkou zřetel byste měli u myčky brát i na její chytrost. Ta v tomto případě spočívá hlavně v počtu funkcí, které nabízí. Levné nebo starší typy myček měli jednu nebo dvě funkce, což kolikrát znamenalo i doumývání nádobí ještě ve dřezu. Dnešní moderní stroje se dají naprogramovat mnoha způsoby. Umí vyčistit jak zaschlé jídlo na dlouho nemytém nádobí, tak i jemně zašpiněné talířky od zákusku. Dle funkce, kterou si zvolíte, pak moderní myčka nastaví tlak trysek.

Spotřeba

Třetím a možná i nejdůležitějším faktorem je u myčky spotřeba. Některé druhy myček, hlavně tedy ty starší, ji mají opravdu hodně vysokou, což rozhodně není dobře pro vaší peněženku. Proto je lepší vybrat si úspornější druh, kvůli kterému se nebudete muset křižovat pokaždé, když vám přijde účet za vodu. Spotřeba se také týká i elektřiny. I některé nejnovější stroje dokáží vycucnout elektrárnu takřka na dřeň, natož pak myčky dříve vyrobené. Spotřeba se samozřejmě odvíjí i od velikosti kuchyňské myčky. Většinou větší druhy „žerou“ více než menší, ale nebývá to vždy pravidlem.