Nikdo nechce být bankrotářem

Jsou lidé, kteří se pouštějí do podnikání. A pokud se k tomu rozhodnou, jsou motivováni ledasčím. Někdo podniká třeba proto, aby konečně zbohatnul, což se nikomu s pouhým zaměstnaneckým platem nepoštěstí. Někdo podniká, aby byl sám sobě šéfem a nemusel se tak podřizovat cizí autoritě. Někdo to dělá, protože se chce věnovat záležitostem, které ho baví a které by mu jako zaměstnanci nikdo nenabídl, někdo podniká třeba i jenom proto, že ho nikdo z nejrůznějších příčin nezaměstnal a každý se přece musí nějak živit. Ale nikdo nepodniká proto, aby na tom prodělával a nakonec zchudnul.

sloupečky mincí

Jenže mnozí z podnikatelů neslaví aspoň čas od času takové úspěchy, jaké si vysnili a po jakých touží. Někdy se jim v jejich počínání nedaří tak, jak by se jim dařit mělo, a to se pak podepisuje i na jejich finanční situaci. Která může být klidně i tristní.

A když se to podobný podnikatel pokusí zachránit tím, že by si vzal podnikatelskou půjčku? Nejednou mu to jedině přitíží. Nepolaská ho na duši, jak obtížně se taková podnikatelská půjčka v případě soukromníků v nesnázích získává, pokud se ji tedy vůbec získat daří. Někdo takový zamíří do banky, ale protože prý není bonitní, odejde z ní po dlouhém a důkladném prověřování jeho poměrů zase bez peněz. Je odmítnut.

peněženka a klávesnice

A kde sehnat peníze potom? Potom už často zbývá jenom americká hypotéka bez registru FAHD. Protože tu mají na rozdíl od jiných podnikatelských půjček šanci získat i podnikatelé ve velmi tristní situaci.

I když se to ani zde neobejde bez záruk splácení, je taková nebankovní hypotéka často tou nejlepší nebo dokonce i jedinou volbou podnikatelů v nesnázích. Protože u té stačí zaručit její splácení zástavou nemovitosti a peníze mohou být hned na cestě k zájemci o ně. Tady i podnikatel ve složité situaci uspěje jednoduše. A má dočasně a klidně i dlouhodobě dost peněz na to, aby si dal ve svém byznysu všechno do pořádku.