Takový pohyb vám neuškodí, spíše naopak

Bazénová příslušenství se dnes prodávají častokrát i s vědomím, že lidem usnadní práci natolik, aby nemuseli vynakládat příliš mnoho námahy na udržení bazénu v provozu. Jsou to kupříkladu robotické vysavače, sofistikované systémy pro ohřev vody, samočinná filtrační zařízení a desinfekční prostředky pro udržení potřebné jakosti vody na koupání.

venkovní bazén

Nelze proti tomuto postupu nic namítat, ale přece jen se nad tím mohou pozastavit zejména lékaři. Čím více přetechnizovaný svět, a tím pádem i náš bazén, tím více to svádí na scestí a prověřuje morální kvality, kdy je velmi důležité nebýt leniví a více se přirozeně hýbat.

Dnes častokrát zapomínáme kupříkladu na to, že právě manuální práce nás udržuje ve stavu vnitřní pohody a někdy k tomu stačí docela málo. Třeba jen docela obyčejný smeták či koště, lopata nebo hrábě na shrabování listí. Velký podíl úspěchu připadá v tomto ohledu i na teleskopickou tyč https://www.chlorito.cz/teleskopicke-tyce. U bazénu bývá nepostradatelná např. kvůli čištění stěn bazénu od nánosů usazenin, co se nezachytí ve filtraci, anebo pro odstranění řas, sinic a dalšího organického nežádoucího materiálu.

palmy a další rostliny

Teleskopická tyč se kupříkladu výborně osvědčila u bazénových ručních vysavačů. Ty zastávají úplně stejné funkce, jako robotické vysavače, poradí si s každou nečistotou, usazenou na dně, a můžete jim svěřit třeba celý bazén, ovšem s ohledem na dostatek času a fyzických sil. Další důležitou zkušeností je zaměstnání mnoha svalových partií, po krátké chvíli uvedete do činnosti hormony štěstí (endorfiny) a bude se vám nejen lépe relaxovat, ale i dobře regenerovat vaše tělo, prodloužíte si život a vše se vám bude zdát snadné a dostupné. I s docela obyčejným teleskopickým nástavcem se dá kouzlit mnoha způsoby, připojíte na něj hladinovou síťku nebo jej ihned ponoříte do větší hloubky, kam spolu s ní ponoříte i reklamní vysavač.