Stavebnice Merkur

Tuto technickou stavebnici si asi pamatují více starší lidé. Proslavila se tím, že se s ní dá složit spousty modelů a to ať už podle návodu nebo vlastně vymyšlených. Opravdu nabízela mnoho možností.
kovové rypadlo

Začátek

Hodně lidí ji má už doma po starších generacích, ale jestliže ji doma nemáte nemusíte váhat. I dnes se dá koupi spousty různých modelů a typů. K stavbě nemusíte být žádný jaderný inženýr, ale jen člověk s troškou trpělivosti a zručnosti. Na začátek je lepší si vyzkoušet jednoduší modely a postupně přejít na ty složitější. Když si na začátku vyberete stavebnici se spoustou dílků a vůbec Vám to nepůjde, tak Vás to rychle omrzí. Ale při již zmíněném postupném zdokonalování je to zábava na spoustu času. Zabaví děti i dospělé, takže nemá žádné věkové omezení. Pro dospělé budou určitě zajímavější složitější modely třeba s motorky, kdežto dítě si na začátek postačí například s jednoduchým autíčkem.
kovová konstrukce

První stavba

Celá stavebnice je pospojovaná malinkými šroubky s matičkami, což se zdá být jednoduché, ale někdy je to doslova peklo, třeba když už do skoro uzavřené konstrukce potřebujete zevnitř dostat matičku. Jak už bylo zmíněno začneme jednoduchým modelem. Budeme potřebovat jen šroubovák, klíč a stavebnici. Je dobré začít u kolových nebo pásových vozidel od podvozku a teprve potom postupovat dále. V starších stavebnicích je daný model zobrazen jen jedním nebo dvěma model a několik dílu je popsaných díly. Tyto čísla jsou přiřazená k daném dílku a jejich celkový seznam najdeme na konci návodu. Proto si občas musíte poradit sami. Postupně poskládáte daný model, ale když součástka drží jen třeba na dvou šroubech a může se otáčet, což nechceme, tak ji pořádně utáhněte nebo přidejte další šroubky. Právě pevnost a výdrž patří mezi hlavní výhody této stavebnice. Poctivé kovové dílky se jen tak nezničí, proto je výhodnější oproti některým plastovým stavebnicím.