Proč raději oslovit vyklízecí firmu, než vyklízet svépomocí

Čeká vás vyklízení bytu, domu, sklepa, půdy a dalších prostor? Zvažujete, zda se do toho pustíte sami, anebo oslovíte profesionály? Jaká úskalí vás tu mohou potkat?

Rozsah vyklízení – jedním z podstatných důvodů, proč zvolit vyklízení bytů v Praze od profesionální firmy, je množství předmětů, které se nachází v daném prostoru. Lidé, kteří se do něčeho takového pustí sami, mohou po několika hodinách zjistit, že to jaksi přehnali, a že je to nad jejich síly. Je to něco podobného, jako když se rozběhne netrénovaný běžec po maratonské trati – jak to asi může dopadnout? Příliš velký rozsah věcí vede k tělesnému vyčerpání a v důsledku toho k úrazům a někdy i psychickým problémům.

sociální sítě

Plísně, hniloba, bakterie, roztoči – některé zejména zanedbané byty mohou své nové majitele překvapit nepříjemným zjištěním, že se tu nachází mikroorganismy, kterým je radno se spíše vyhnout. Kupříkladu objevíte pod kobercem plesnivé fleky, za pohovkou hnilobu z tlejících zbytků jídel, zapomenuté zatvrdlé výkaly domácích zvířat pod postelí v ložnici, anebo mnoho hovínek od roztočů, kteří se živí lidskou odumřelou pokožkou, což bývá případ matrací a koberců, kde lidé chodí převážně naboso. Bosonohá chůze po koberci mu také propůjčuje typický odér, který nemusí být zrovna při vyklízení bytu vhod.

vyklízení prostor

Čistidla, jedy, benzín, líh, louhy a kyseliny – to vše mohou mít lidé doma, a někdy dokonce v křehkých nádobách či špatně uzavřených, takže stačí do nich neopatrně vrazit a máta na podlaze rozlitý benzín nebo kyselinu fosforečnou na čištění WC. Pokud vám to poleptá boty nebo dokonce rozleptá kůži na nohou, nebude to rozhodně pěkný pohled. Profesionální firmy z Prahy – vyklízení bytů s těmito jevy počítají předem a nic je v tomto směru nezaskočí. Poradí si i s těmito věcmi a dokonce i se starými zářivkami, kde hrozí jejich pád na zem a uvolnění toxické rtuti.