Nebezpečný oheň

Vždycky jsem si říkala, že školení čehokoliv je vždycky opravdu hodně důležité. Nedokážu si představit, že bych někde byla a nikdo by mě neproškolil, protože si vzpomínám, když jsem šla pracovat do psího útulku, že mi tam také čekalo různé školení a různé testy, abych věděla, jak se v daných situacích mám chovat. A nyní třeba například v pozici, kdyby mi třeba utekli psi nebo kdyby se mi tam nějací psi servali mezi sebou. A je to opravdu složité, protože mnoho lidí si myslí, že právě práce v útulku je opravdu jednoduchá, ale není tomu tak. Že jsou tam různé věci, které byste ani třeba u psího útulku nečekali, třeba například požární ochrana.

Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán.

Věřte mi nebo ne, ale samozřejmě, že o školení požární ochrany opravdu nevíte úplně všude. Řekla jsem si, kdyby třeba hořelo v mém útulku, tak bych byla v klidu, kdybych měla po ruce požární ochranu a taky požární systém. Tady například mohou dokonale zajistit to, že provedou úvodní odbornou péči o stavu požární ochrany. Navíc taky proběhne fyzická prohlídka všech pracovišť firmy. Podle mého názoru je to opravdu skvělé, protože kdyby tady u nás hořelo, bylo by to katastrofální. Nejenom tady jsou lidé, ale taky psi, které by se museli zachránit.

Požární apokalypsa.

Například jsou taky průběžné aktualizace kompletní dokumentace požární ochrany. Myslím si, že to velice důležité. Taky samozřejmě proškolit zaměstnance o školení požární ochrany je velmi nutné. Provádí kontroly a revize související s požární ochranou. Takže jsem si řekla, že to bude dokonalé, když budou všichni zaměstnanci útulku průběžně informování, jak školení zaměstnanců musí být. A jak úvodní a periodické taky speciální školení probíhá. Jednají taky s orgány dozoru. Mnoho lidí musí být taky prověřeno požární ochranou, aby všichni věděli, jak se při požáru samozřejmě chovat. Myslím si, že právě požární ochrana může zachránit nejenom důležité životy, ale taky majetek.