Kam s nimi

1. Letní tábor
Nechce se vám vaše drahé miláčky posílat pod stan, kde budou jíst z plechových misek a plížit se podrostem? Nemusíte se bát, dnešní tábory toho nabízejí daleko více. Má vaše dítě rádo například aerobic, koně, basketball nebo je dokonce fanouškem klasických táborů? Dnešní výběr je obrovský, stačí jen najít to, co dítěti bude sedět. Zejména u sportovních táborů je ale důležitá jedna věc: zeptejte se svého potomka, jestli opravdu chce jet. Za všechny vedoucí, kteří se kdy museli srovnat s malým nesportovcem, kterého rodiče poslali na tábor s cílem konečně z něj vychovat atleta, nedělejte to. Mluvte s dětmi, nechte je si vybrat, a pokud je to vašich finančních i časových možnostech, nechte je jet.

svět jamboree
2. Příměstské tábory
Pokud si nejste jistí, že by váš potomek zvládl celé tři týdny bez vás, je tu možnost příměstského tábora. Tam dítě ráno odvedete, a večer ho vyzvednete. Jinak příměstské tábory fungují jako ty normální: kolektiv, hry, zábava, dokonce obvykle mají i příběh a spoustu aktivit, které si dítě může vyzkoušet. Kromě toho, že je to pro mnoho školáků přijatelnější, jsou příměstské tábory většinou i finančně akceptovatelnější, protože nemusíte platit za ubytování. Příměstské tábory jsou navíc v nabídce i pro menší děti, takže je to varianta i pro rodiny, kde děti ještě nechodí do školy.
siluety u moře

3. Zájezdy pro děti
Zní to možná trochu zvláštně, ale své dítě můžete poslat k moři i samotné, pokud to vám na dovolenou nevychází. Specializované zájezdy pro děti nabízejí nejen program, ale i možnost poznat novou zemi. Je to vlastně jako by jelo s vámi, užije si koupání, ale kromě toho uvidí i památky. A nebojte, tyto dovolené jsou udělané tak, aby váš potomek, který normálně vzdychá i při návštěvě muzea, neumřel nudou. Z oblíbených destinací můžeme doporučit třeba Řecko, Itálii nebo jih Francie.