Je lepší mít štíhlý pas

Nadváha není něco, za co bychom se museli za všech okolností stydět, ale problém, který bychom měli řešit. Pokud ne, může se z nadváhy stát obezita.

Je lepší mít štíhlý pas

Je jasné, že mít ideální míry by chtěl asi každý z nás, ale někdy to prostě nejde. Buďto je proti nám genetika, nebo nedodržujeme správnou životosprávu. V prvním případě je nezbytné se s tím smířit a jít dál. To samozřejmě neplatí o případu číslo dvě, kdy je nejlepším způsobem přejít do protiútoku. Pár kilogramů navíc obvykle žádný velký problém není, ale z pár kilogramů se může během poměrně krátké dob stát i pár desítek kilogramů, a pak jde již o obezitu. A obezita je opravdu velice nezdravá. Nepřímo totiž může za celou řadu civilizačních onemocnění, která se špatně léčí a díky tomu zatěžují zdravotní systém.

Ovoce

Často lidé sami ani nemají ponětí, že mají nadváhu či dokonce že jsou obézní. Prostě a jednoduše si už na své tlustší já zvykli a nijak to neřeší. To je ale problém. Proto by si každý měl alespoň jednou za měsíc udělat výpočet na kalkulačce BMI, podle kterého snadno dokáže zhodnotit svůj stav. Příliš vysoké výsledky by pak měly být řešeny co možná nejdříve.

Vhodná dieta

Říká se, že čím se člověk poničí, tím by se měl spravit. Platí to i v tomto případě, ale pouze do jisté míry. Za nadváhu, potažmo obezitu, může hlavně špatné stravování a jídlo je klíčem i k hubnutí. Musí ale obsahovat všechny potřebné složky ke zdravému životu, jinak je zbytečné držet jakoukoliv dietu. Najít pro člověka toužícím po štíhlém pase není zrovna snadné a chce to trochu přemýšlení a také specializovaných testů. Není zrovna moudré řídit se v tomto případě návody na internetu. Sice se na celosvětové sítí nachází diet nepočítaně, ale takřka všechny jsou k ničemu.

Papričky

Správný jídelníček může naordinovat pouze specialista, který má k tomu i vhodné vzdělání. V našich zeměpisných šířkách je to hlavně dietolog, respektive nutriční terapeut či poradce. Každý obézní jedinec, který chce zhubnout, by tak měl navštívit experta na tuto problematiku a domluvit se s ním na dalším postupu.