Hlad je nejlepší kuchař?

Ale někdy je přeci jen lepší nespoléhat se pouze na svoje škemrající zažívání a raději vsadit na živou osobu, která je skutečně schopná připravit Vám pokrm, z něhož se Vám budou sbíhat sliny ještě dalších pár dní.
 muž jako kuchař
Muži jako „záskok“ v kuchyni?
Ženám se to nemusí ani trochu líbit, ale pravdou zůstává, že angažovanost mužů v kuchyni při vaření či pečení je stále spíše sporadickou záležitostí. Pokud nebudeme brát v potaz studující vysokoškoláky
a single žijící jedince, vyjde nám, že obstarávání pokrmů pro členy rodiny je v Čechách spíše ženským úkolem, k němuž se dámy často nemusejí stavět s přílišným nadšením ani láskou.
Jednoduše neustále se opakující rutinní povinnosti Vás dokážou přivádět k šílenství.
Lego kuchař
A právě proto je obrovská škoda, že pánové nemají k pomoci v domácnosti vztah. V oblasti vaření totiž dokážou své strávníky nejednou velmi mile překvapit. Muži se svou výraznou zaměřeností na zadané úkoly a méně negativním postojem k pracím, které jim neztěžují každodenní fungování by mohli být ozdobou mnohých kuchyní, myšleno nikoli pouze těch restauračních, v nichž za svoji píli získávají patřičnou odměny ať již finanční či ve formě budování vlastní věhlasnosti.
 
Kdo zkusí, často neodolá
Pánové dokáží v oblasti kulinářského snažení poskytnou nejen nový pohled na věc, kdy pod jejich taktovkou dochází (někdy záměrně a někdy zcela nečekaně) k inovacím klasických receptů, ale zároveň povzbuzují chuť k jídlu coby představitelé skutečných živitelů rodiny. Protože přiznejme si to na rovinu, peněz se nikdo z nás najíst nedokáže. Když pomineme možnost, že se papírovými bankovkami můžete při jejich konzumaci otrávit, tak nějaký skutečně povznášející zážitek s takto naplněnými žaludky skutečně nelze ani v nejmenším očekávat.
Proto jsou pokrmy připravované a servírované muži zážitkem na mnoha úrovních, jemuž se pouze těžko odolává.