Bylinkové sirupy

Pitní režim je pro lidský organismus velmi důležitý. Někdo pije převážně jen vodu. Někomu pití jen vody nevyhovuje a preferuje pití bylinkových či ovocných čajů. A pak se tu také nabízí možnost si vodu dochutit šťávami. Pokud si lidé vodu dochutí, tak mnohdy vypijí více než kdyby pili jen neochucenou vodu. Samozřejmě se v takovém případě musí dát pozor na množství zkonzumovaného cukru, který se díky slazení dostane do těla. Co se týče šťáv, tak je tu možnost si koupit šťávy, které jsou průmyslově zpracované. Doslazované cukrem. U těch je potřeba hlídat si množství vypitého cukru. Mnohdy člověk díky těmto šťávám zkonzumuje zbytečně velké množství.

bylinkové sirupy

Ale naštěstí je tu i jiná možnost, a to si koupit ručně vyráběné sirupy, které se zpracovávají z bylinek. Mohou to být například meduňkové sirupy, heřmánkové, sirupy z květu bezu, lípy, jitrocele atd. Bylinky se mnohdy i v jednom sirupu kombinují. I do sirupu se samozřejmě přidává cukr, ale jedná se zde o cukr třtinový.Sirup se může přidávat do studené vody, jak jste zvyklý u šťávy. Dále se sirupy mohou přidávat do čajů na jejich dochucení či oslazení. Také se přidávají do různých koktejlů.

meduňka na čaj

Díky bylinkovému sirupu získáte výbornou originální chuť, která osvěží vaše pití. A díky obsaženým bylinkám můžete sirup využít i jako podpůrný léčebný prostředek na různé problémy. Velmi oblíbený meduňkový sirup se například může využít před spaním na zklidnění a lepší usínání. Využívá se také na uklidnění při trávících obtížích, vysokém krevním tlaku a při rychlém srdečním tepu. Meduňka tedy díky tomu přispívá k podpoře duševního zdraví každého člověka. Díky těmto originálním bylinkovým sirupům získáte nejen výborný nápoj, ale také různé účinky díky obsaženému výlohu z jednotlivých bylin. Vybrat si můžete ze široké nabídky výrobků i podle účinků bylin, který vám bude nejvíce vyhovovat.