Vlastní malý mobilní dům je lepší než sdílený velký byt

Možná jste se z finanční nouze a z momentálního nadšení nastěhovali ke svým příbuzným, protože nemáte dost peněz na to, abyste si mohli pořídit vlastní bydlení. A možná se i vám stalo to, co mnoha jiným lidem, kteří se rozhodnou bydlet ve společném domě anebo dokonce v bytě se svými rodiči anebo rodiči svého partnera. A možná to už i ve vaší společné domácnosti došlo tak daleko, že jsou hádky na denním pořádku a atmosféra ve společných místnostech by se dala krájet. V tom případě je ten nejvyšší čas udělat za vším tlustou čáru a říct „dost“, zkrátka se odstěhovat. Věřte tomu anebo ne, ale i ten sebemenší vlastní byt je lepší než společné bydlení ve velkém domě, kde nepanují dobré vztahy. A ať se budete snažit sebevíc, tak ty vztahy se jen tak nezlepší, protože pokud sdílíte, byť jen částečně, stejnou domácnost, tak věřte tomu, že budete mít spory.

peníze

Jediným stoprocentním řešením je takové bydlení opustit a najít si vlastní, a to nejlépe v době, kdy jsou vaše vzájemné vztahy ještě solidní. Jenže jak to udělat, abyste se mohli odstěhovat do vlastního bydlení, na které nemáte peníze?
Celá věc bývá zpravidla postavena tak, že alespoň nějaké malé úspory najde každý, byť na získání hypotéky nestačí. Ale mohly by už stačit na získání úvěru. Tím spíše, pokud máte zaměstnání, ze kterého vám plyne plat. A v případě, že si pořídíte mobilní dům, který stojí nepoměrně méně než jakékoli jiné v České republice dostupné bydlení, tak vám na to peníze z úvěru bohatě postačí.

klíče

Podívejte se na výrobu mobilních domů a z typových staveb si vyberte takovou, která se vám bude nejvíce zamlouvat. Uvidíte, že vás nebude stát více, než několik stovek tisíc. A to je ten zásadní rozdíl, na kterém to všechno stojí. Zatímco za dům se základy anebo klasický byt musíte vysázet několik miliónů, tak krásný mobilní dům si můžete koupit již za několik stovek tisíc.