Studentské brigády

To, že je těžké sehnat při studiu střední školy brigádu, vůbec není pravda. Co bych vám doporučila asi jako první, je prohledat Facebook, kde snad pro každé město existuje skupina s brigádami. Lidé tam jak shání brigádníky, tak můžete i vy napsat příspěvek jakou brigádu sháníte a co umíte. Tuto sociální síť považuji za velikou výhodu při shánění přivýdělku, protože je to jednoduché, rychlé a s případným zaměstnavatelem můžete komunikovat přes chat.
fialové triko
Dále existuje mnoho internetových stránek, na kterých společnosti nabízejí brigády a přivýdělky. Zde kontaktujete zaměstnavatele pomocí formuláře. Nevýhoda těchto stránek je ta, že v poslední době se tu nachází méně inzerátů, které by byly vhodné pro studenty.
Pokud bydlíte ve městě, kde se nachází například McDonald, KFC, UGO, jiné fresh bary a jogurtové bary, podívejte se na jejich oficiální stránky, kde mnohdy najdete v rubrice kariéra nabídku brigády. V těchto firmách většinou pracují jen studenti a mladí lidé, takže je výhodou, že počítají s volbou směn.
Pokud máte náročnou školu, nebo málo volného času, ale stejně si potřebujete přivydělat, hledejte právě na facebookových skupinách, nebo se zaregistrujte v nějaké hostesingové agentuře. Jednorázové brigády na všelijakých akcích, veletrzích, festivalech a promoakcích jsou většinou velice dobře placené a nenáročné. Dost často se peníze vyplácí po akci na ruku.
práce snů

Na co si dát pozor?

Na internetu se hodně objevují typy brigád, které vystupují jako hostesing. Na pohovoru vám ani nebudou chtít říct, o co přesně se jedná, jenže potom zjistíte, že jde o takzvaný „šmejdský“ prodej, což se dost často vyskytuje například u nádobí. Dnes můžete v obchodních centrech narazit na stánky s kosmetikou, která se tváří jako luxusní, jenže je to většinou neznámá značka a výrobky jsou úplně z jiné země než je na obalu. Hosteska vás má za úkol nalákat na promoakci a nakonec vás manipulací donutí si produkt koupit.
Určitě nereagujte na pochybné přivýdělky z domu, většinou z vás dostanou vstupní poplatek a nakonec je jedná o úplně jinou činnost, než popisovali v inzerátu.
Hlavně se pokaždé ujistěte, že budete mít podepsanou smlouvu, kterou si bedlivě přečtěte.