Sport ve školce

Všichni víme, že sporty jsou pro každého člověka velice důležité. Protože taky díky sportu je naše tělo takové pevné a taky sportovní a ohebné. Myslím si, že kdyby žádný člověk vůbec nikde nesportoval, tak bych asi taky podle toho vypadal. A to nemyslím, že by třeba byl obézní, tohle vůbec ne. Ale myslím si, že by měl tak povolené svaly, že by se mu taky špatně chodilo anebo jakkoliv celkově hýbalo. A tohle vím jistě, protože jsem kdysi pracoval a v seniorcentru, kde byly ležáci, takže se vůbec nehýbali. Museli jsme je přebalovat a celkově se o ně starat. A viděla jsem třeba jak vypadala jejich kůže anebo svaly.

Venkovní sport mě baví.

A byly opravdu tak měkké, že to opravdu bylo až smutné. Takže jsem si řekla, že raději budu více sportovat, bych taky tak jednou denně dopadla. Protože jedna moje nevlastní babička stále jenom seděla. A to ne, že by nemohla chodit, ale ono se jí nechtělo pak už nic dělat. Měla totiž docela silnou nadváhu, takže si jenom seděla na gauči nebo židli. Nakonec to dopadlo tak, že jí tak moc ochably svaly, že už se nepostavila a stal se s ní do roka bohužel ležák. Bylo to opravdu smutné, když takhle člověk dopadne sám vlastní vinou. Někdo samozřejmě je ležák a nemůže za to. A je to třeba vlivem nemoci.

Ve školce je taky balet.

Ale pokud se člověk stane ležákem vlastní vinou, že byl jenom líný se sebou něco dělat, tak je to opravdu smutné, proto je sport opravdu hodně důležitý a já k tomu vedu taky svoje děti. Nyní pracuji ve školce a tam taky chci, aby děti měly dostatek pohybu. Nenutím je, ale s dětmi se pohybujeme hlavně formou hry, že třeba hrajeme na schovávanou anebo na babu. Taky děti ve školce baví hodně vybíjená, což je taky velice zábavná hra a taky ji ráda hraji. A na základní škole jsem taky vybíjenou opravdu hodně hrála a tělocvik mě ve škole vždycky bavil více než dost. A jaký je váš nejoblíbenější sport, když jste byly děti? Vím, je toho opravdu hodně a najít ten nejlepší sport je někdy dost těžké.