Pomocníci pro šikuly

Naši předkové byli v podstatě nuceni být kreativní. Jen tak si mohli svůj život trochu usnadnit. Bylo zapotřebí využít naprosto všeho, co jim okolí nabízelo. A tak se postupem času naučili využívat i zvířecí srsti.
§ Technika, při které se jednotlivá vlákna do sebe mechanickým způsobem zaplétají, se nazývá plstění.
§ Jednoduše řečeno – z neforemného chomáče chlupů se stane pevný materiál určený k dalšímu zpracování.
stojánek na vejce.jpg
Dnes už nemusíme obírat koště nebo šťourat v sáčku vysavače.Stačí si plsť koupit, pak už jen popustit uzdu fantazii a vytvořit si nějaký vkusný doplněk vašeho interiéru. Už také není pravidlem, že každý tento materiál musí být přírodního původu. Například syntetická (polyesterová) plsť se vyrábí v tolika barevných variantách, že jen při pohledu na ně srdce domácích kutilů a kutilek zaplesá. Co takhle například moderní puntík na obal vaší oblíbené knihy? Byl by to jistě i zajímavý a rozhodně netradiční dárek pro někoho blízkého.

Dokonalá bambulka během chvíle

Na různé doplňky se používají a také hodí bambulky. Jistě si každý pamatuje ze školních lavic, jak vystřihoval dva kroužky a pak nekonečně dlouhou dobu musela jehla obíhat oba kroužky najednou. I v této oblasti je práce ušetřena.
§ S plastovým bambulkovačem se vám povedou 3D plastické bambulky dokonalého tvaru a každé velikosti.
§ Od obrovské na kulicha nebo miniaturní na klíčenku.
hračka skřítek.jpg
Jedním z pomocníků jsou také plstící jehly. Slouží k dokončení plstění z vlny technikou vypichování. Dokončují se s nimi drobné detaily. Jehly jsou vyrobené tak, aby se s nimi pracovalo opravdu snadno a zvládl to každý jen maličko zručný. Jsou trojhranné a po stranách mají drobné drážky, které slouží k zachycení vlny. Stačí vzít smotek rouna a prsty jej vytvarovat podle potřeby do žádaného tvaru. Pak postupně pícháte do rouna, až se zachycená vlákna spletou.