Pochopte se vzájemně

Víte, proč dřívější generace měli menší potíže s gramatikou, s vyjadřováním při slohu slovem, nebo psaným textem? Nebyly mobilní telefony, ani vysokorychlostní internet praha 5 neposkytovala. Připojení na síť prostě neexistovalo.

sociální médea

  • Lidé mezi sebou komunikovali, jako lidé. ¨
  • Četli knihy, protože nedřepěli u počítačů, aby si jen tak surfovali po síti.
  • Ani v televizi neexistovaly pořady, bez kterých by se neobešli.
  • Netrávili čas psaním textových zpráv bez diakritiky.

Jasně, že mluvíme o době před zhruba dvaceti lety. Ale lidé této generace ještě žijí. A možná vzpomínají, co legrace si naživo užili. Nyní se ta legrace předává tak neosobně. Přes internetovou síť!
A kdo nemá rychlý a spolehlivý internet, třeba v Praze 5, ten je přinejmenším podivín!

Ale jo, i ta poslední generace, která vyrůstala bez moderních komunikačních technologií, musí pochopit, že doba pokročila. A že pokrok nemůže stagnovat. To bychom pak nebyli lidé, abychom si neusnadňovali život. Internet v Praze 5 a kdekoliv jinde je prostě nutností naší doby. Jen kdyby lidé byli trochu víc družnější a netřímali 24 hodin denně v rukách chytré mobilní telefony s připojením na síť. Jen kdyby netrávili tolik času brouzdáním po internetu! Kdyby ho raději věnovali přátelům a rodině.

Zamyslete se i Vy.
Jen si spočítejte, kolik času se vypaří během dne jen díky vysokorychlostnímu připojení na internet. I z Prahy 5 se díky němu dostanete ke všem informacím z celého světa, a ty musíte vstřebávat! Opravdu musíte? Opravdu musíte všechno vědět? Kdybyste si svůj čas rozdělili na několik plnohodnotnějších aktivit, zjistili byste, že internet na praze 5 Vám může být skvělým společníkem, ale ne po celý den!

komunikace

Vstaňte od počítače a jděte se projít, zajezdit si na kole, nebo posedět s přáteli. A Vy, kteří patříte do generace, která vyrůstala bez připojení na internet, pochopte, že internet nemusí být metlou lidstva, ale spolehlivým pomocníkem.