Norsko, mekka zimních sportů

Norsko, skandinávská země s vikingskou historií. Určitě jste si vybrali správné místo pro dovolenou. Dnes si ukážeme místa, která všichni známe (například Oslo), ale i další atrakce a místa, která se vyplatí navštívit.

Lillehammer

Lillehammer je město, které v roce 1994 hostilo zimní olympijské hry. Navštívit proto můžete samotný olympijský park, který se v dnešní době využívá pro rekreaci. Kdo ale ví, možná se sem olympiáda, svátek sportu, opět vrátí.

Mimo olympijský stadion můžete navštívit další muzea a skanzeny, které ukazují typickou architekturu dávných dob.

Trondheim

Piers Gorge Road

Piers Gorge Road Vás nemusí vyděsit svým názvem – jednoduše se jedná o turistickou trasu podél vody, která nabízí mnoho výhledů a míst pro fotky. Pokud jste tedy spíše sportovní typ a nebaví Vás neustálé chození po muzeích, rozhodně sem zajeďte, stejně tak jako do blízkých Železných hor.

Fjordy

Fjordy k Norsku prostě patří a je třeba využít jich a aspoň jednou v životě se na ně podívat. Fjordy jsou, jednoduše řečeno, rameno moře, která připomínají jezera a sahají hluboko do vnitrozemí. Voda v nich je samozřejmě slaná, neboť se jedná o část moře. Pohled je to nádherný a stojí za fotky!

Norská polární záře

Trondheim

Trondheim se nachází na severozápadním pobřeží a je proslulé jako univerzitní město. Zde rozhodně nesmíte vynechat takzvaný Bakklandet – sídliště na vodě. Doslova. Bude Vám to připomínat Benátky, protože dveře z domu obvykle vedou přímo do vody. Domečky jsou navíc barevně různorodé a příjemné na pohled.

Oslo

Oslo, hlavní město Norska, rozhodně nesmíte vynechat. Naleznete zde spoustu muzeí, od těch s vikinskými loděmi až po skanzeny ukazující, jak se dříve ve Skandinávii žilo. Spousta restaurací Vás překvapí místními specialitami – připravte se hlavně na ryby. Vynechat nesmíte ani legendární Holmenkollen, skokanský můstek a stadion, kde se pravidelně odehrávají závody Světových pohárů v biatlonu nebo běhu na lyžích.

Tak co, našli jste místo, které chcete navštívit?