Když se erekci nedaří


Potíže s erekcí se dostavují obvykle ve chvíli, kdy ve vašem těle dochází k hormonální nerovnováze. Ta ovšem není příčinou problémů, nýbrž následkem. Rozházené hormony dovedou v organismu nadělat pořádnou paseku, ovšem důležité je uvědomit si, co za tím stojí, a proč k tomu došlo. Prvotní příčinou veškerých chorob, a tedy i potíží s pohlavním ústrojím, je nevhodný životní styl, zahlcený stresem, špatnou výživou (fastfoodovou stravou), nedostatkem pohybu a dalšími obdobnými jevy. Paradoxem pak je, že muži, namísto hledání příčiny a jejího cíleného odstranění, sahají po lécích, které za ně řeší jejich vlastní chyby a navíc se nezabývají příčinou, ale pouze zmírněním následků. Typickým příkladem je Viagra bez předpisu a její generika.

dívka v posteli

Podstatné je, aby se organismus opět dostal do potřebné rovnováhy a vitality. Jak jistě víte, všechno souvisí se vším, a tak i v lidském těle má jedna malá drobnost vliv na dalších deset nebo třeba padesát pochodů. Jako příklad si vezměme hořčík, je to velmi důležitý minerál, který pokud je v těle deficitní, projeví se to na více než třech stech biochemických reakcích a výsledkem jsou deprese, špatný spánek, únava, křeče, bolesti hlavy a někdy až chronický únavový syndrom a neschopnost cokoli souvisle podnikat, což může vést až k invaliditě.

krásná žena

Co se týče problémů s erekcí, bývá hlavní příčinou stres (což také souvisí s úbytkem hořčíku v těle), a jak jsme již uváděli, špatně poskládaný jídelníček a málo pohybu. S jídelníčkem a s pohybem si lze poradit celkem snadno, ale se stresem to tak jednoduché není, protože je všude kolem nás a zbavit se jej je někdy nad naše síly. Proto se také doporučuje kromě meditací, reflexních masáží chodidel a relaxačních technik užívat byliny, které brzdí nadbytek stresových hormonů. Jsou to například Ženšen nebo Kotvičník zemní.