Dopřejte si jednou za čas pořádný detox

Každý by si měl jednou za čas dopřát pořádnou očistnou kúru, která zbaví tělo toxinů, škodlivin a dalších nežádoucích látek.
zelenina s citronem
A jaký způsob detoxikace si můžete dopřát?
Každému vyhovuje něco jiného, někomu ovšem také očistné kúry jako takové nemusí vyhovovat vůbec. Chce to určitě vyzkoušet a do ničeho se nenutit. Vhodné jsou různé čaje, zeleninové šťávy a půst. Důležité je ovšem držet se hesla „všeho s mírou“ a nic nepřehánět. Mohli byste si totiž také zadělat na nepříjemné zdravotní obtíže. Příroda je mocná čarodějka, proto při očistě můžete vsadit právě na pomoc z přírody – například bylinky.
Pro detoxikaci jsou vhodné:
· Čistící čaje – obsahují zejména kopřivu, pampelišku, mátu, zázvor, lopuch, ostroptřec a další
– jejich pitím se pročistí játra a ledviny, odplaví se z těla toxiny a škodlivé látky
– tento způsob očisty absolvujte alespoň 1x za rok (10ti – 12ti denní kúru)
· zeleninové a ovocné šťávy – vhodné jsou šťávy z mrkve, řepy, zázvoru, jablka, pomeranče, celeru, okurky atd.
– tímto způsobem můžete vyzkoušet třeba 7mi denní očistu, kdy budete celý den pít pouze zeleninové nebo zeleninovo-ovocné šťávy. Tyto zeleninové šťávy vás také zasytí, takže nebudete mít takový pocit hladu jako by tomu bylo při půstu. Můžete se ovšem zpočátku cítit více unavení nebo pozorovat bolesti hlavy.
· čistá neperlivá voda – alespoň litrů za den
borůvky
Kdy je ideální čas na očistnou kúru?
Nejvhodnější dobou na důkladnou očistu našeho těla je jaro. Zima je naopak vhodná pouze pro odlehčení našeho jídelníčku. Na jaře je ideální doba pro začátek očisty, a to konkrétně jater a žlučníku. Tím se také následně podpoří správné trávení.
V každém případě je také důležité nezapomínat pravidelně na pestrou stravu bohatou na vitamíny, minerály a stopové prvky a také na dostatečné množství tekutin, a to i mimo období očisty.