Nechceme zelenou vodu

Minulý rok jste si sice pořídili bazén, nebo ho teprve plánujete pořídit, ale máte obavy. Nechcete mít vodu připomínající zelený rybníček, na němž plavou kachny. Jak tomu zabránit? Žádný bazén se jako uzavřená vodní hladina neobejde bez cirkulace vody, aniž by se voda kazila. To se dá jednoduše vyřešit účinnou bazénovou filtrací, ať už kartušovou, či pískovou, podle požadované ceny a množství vody v bazénu.
bazén pro turisty
Jaké běžné vybavení si ještě k bazénu pořídit? Začněme vysavačem na dno bazénu, který nám pomůže zbavit se nečistot, jako je písek a podobně ze dna. Na čištění hladiny je výborné pořídit si síťku na sběr spadlého hmyzu a listů přinesených větrem, i na stébla trávy, která nám mohla zůstat přilepená k noze při vstupu do bazénu. Navátým nečistotám přes noc snadno zabráníme pomocím krycí plachty, která se dnes vyrábí i jako nosná, pro případ, že se nám k bazénu v nestřeženém okamžiku dostane štěně či dítě a touto plachtou zabráníme neštěstí.
skok dítěte do bazénu
K běžnému vybavení každého zahradního bazénu patří i plovák na bazénovou chemii, která nám pomáhá vodu desinfikovat a udržovat v čistotě. K tomu, abychom věděli, jak chemii dávkovat, aniž bychom jí používaly zbytečně mnoho, potřebujeme také testery Ph a dalších faktorů, které nám pomáhají k bezpečnému koupání pro nás i naše děti. Pokud žijeme ekologicky šetrně i pro nás se najde řešení bazénové chemie tak, aby vyhovovala našemu smýšlení a životnímu stylu.
Problém kvality vody v zahradním bazénu je snadno řešitelné a dostupné pro každého majitele bazénu, aniž by musel každých pár dní měnit všechnu vodu. To by bylo ohledně spotřeby vody velice nešetrné a neekologické pro životní prostředí, každých pár dní vypustit takové množství vody do kanalizace a zároveň znovu jí napouštět z vodovodního řádu.  Nikdo jistě zároveň nechce strávit většinu svého volného času péčí o bazén, místo toho, aby si užíval vody, sluníčka a pohody se svou rodinou či přáteli. Proto je pro každého majitele pečujícího o bazén nejvhodnější řešení, najít všechny potřeby na jednom místě, z pohodlí domova či kanceláře, aniž by musel namáhavě obíhat hned několik obchodů a přicházet tak o svůj volný čas i trpělivost, při hledání těch nejvhodnějších údržbových prostředků.