Jak na krásné celoroční opálení?


Kdo z nás by netoužil pro nádherně snědé pokožce například v lednu, kdy jsou dny velmi krátké a slunečných dnů je velmi málo. Mnoho lidí vypadá díky opálenější pokožce daleko zdravěji a svěžeji. Naštěstí v dnešní době existuje hned několik způsobů, díky kterým se budete moci pyšnit opálenou kůží i v podzimním a zimním čase. Samozřejmě i zde platí, že nic se nemá přehánět. Příliš mnoho slunečních paprsků může naši pleť značně poškodit. Avšak přiměřená dávka slunečních paprsků dodá našemu tělu například tolik potřebný vitamín D, kterého má většinová populace nedostatek.

opalování na pláži

Samoopalovací přípravky

Nejrychlejší způsobem, jak získat tmavé opálení, je použití samoopalovacího přípravku, kdy je výsledek znatelný již pár hodin po aplikaci. V dnešní době jsou na trhu k dostání nejrůznější formy těchto produktů od samoopalovacích mlék až po takzvanou “mlhu”, jež je vhodná k použití na obličej. Mezi zákazníky jsou velmi oblíbené rovněž samoopalovací pěny, které se velmi jednoduše nanáší, proto jsou vhodné zejména pro začátečníky. Během aplikace je nesmírně důležité přípravek rovnoměrně rozetřít, jinak hrozí, že vám na kůži vzniknou nevzhledné fleky.

Péče o pokožku před nanesením samoopalovacího přípravku je velmi důležitá. Před samotnou aplikací své kůži dopřejte peeling a teplou sprchu. Po nanesení krému či pěny se následujících šest hodin vyvarujte kontaktu s vodou. Některé přípravky potřebují pro správné působení delší čas, proto se vždy řiďte informacemi, jež jsou uvedeny na obalu konkrétního produktu.

Jak je to se solárii?

Opalování v soláriích je dlouhou dobu označováno za velmi škodlivé. Jak je již napsáno výše, ke všemu je zapotřebí přistupovat s rozumem a nic nepřehánět. Opalování v solárních studií s sebou nese minimální rizika, pokud se budete držet doporučení obsluhy a obecných rad. Solárium Brno Naomibrno nabízí služby na té nejvyšší úrovni, proto zde můžete dosáhnout krásného opálení a to bezpečnou cestou.

pláž u moře

Po slunění v soláriu je rovněž nutné vyhnout se po několik hodin kontaktu s vodou. Uvádí se různá rozmezí, a to od třech až po dvanáct hodin. Před opalováním nezapomeňte odstranit veškerá líčidla z vaší tváře a rovněž nezapomeňte sundat šperky či hodiny. Mimořádně důležité je rovněž použít přípravek na opalování, který je určen speciálně pro solária.